CĂLIN GEORGESCU AJUNGE, ASTĂZI, ÎN FAȚA MAGISTRAȚILOR. CANDIDATUL INTERZIS DE SISTEM AFLĂ DACĂ SCAPĂ DE CONTROLUL JUDICIAR

CĂLIN GEORGESCU AJUNGE, ASTĂZI, ÎN FAȚA MAGISTRAȚILOR. CANDIDATUL INTERZIS DE SISTEM AFLĂ DACĂ SCAPĂ DE CONTROLUL JUDICIAR
Candidatul interzis de sistem va sta față în față cu magistrații care vor decide dacă îi mențin sau dacă îi ridică măsura controlului judiciar
Zi crucială pentru Călin Georgescu! Candidatul interzis de sistem va sta față în față cu magistrații care vor decide dacă îi mențin sau dacă îi ridică măsura controlului judiciar. Liderul suveraniștilor a fost filat și interceptat cu doar 10 zile înainte de deschiderea unuia dintre aceste dosare.
Astăzi, Călin Georgescu se va prezenta în fața magistraților de la Judecătoria Sectorului 1, acolo unde a fost trimis unul dintre dosarele în care este pus oficial sub acuzare de procurorii de la Parchetul General. Concret, judecătorii vor analiza dacă se menține într-adevăr măsura controlului judiciar - verificarea măsurii preventive de controlul judiciar, fără a aștepta expirarea acestui termen care va fi în luna august.
Pe de altă parte, s-a făcut un alt dosar care se află în aceste momente pe masa procurorilor de la Parchetul General, un dosar disjuns din cel care a fost trimis în judecată, Călin Georgescu fiind acuzat de propagandă legionară în perioada 2020-2025. În acest dosar, procurorii au sesizat 5 acte materiale, respectiv 5 acțiuni cu privire la aceste infracțiuni.
Citește și:
- 16:17 - Decontare 50% la energie: Termenul limită este 31 mai 2026. Cine sunt românii care primesc banii
- 14:08 - Coiful de la Coțofenești și cele două brățări, readuse în țară
- 10:29 - Cât costă motorina și benzina duminică, 19 aprilie
- 09:58 - Cum va fi vremea azi în România: soare în mare parte din țară, dar apar și ploi slabe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News













