Advertising
HoReTim va cere compensații pentru zilele carantină declarate ilegale
17 apr. 2021, 16:54
Actualizat: 17 apr. 2021, 16:54

HoReTim va cere compensații pentru zilele carantină declarate ilegale
Articol scris de Scris de Miclauș Dana
Săptămâna viitoare se va lua o decizie, în acest sens,
Asociația patronală din industria ospitalității, HoReTim, va cere compensații pentru cele trei zile de carantină din Timișoara declarate ilegale.
Reprezentanții HoReTim au luat decizia după ce au câștigat definitiv procesul intentat, luna trecută, Ministerului de Interne. Săptămâna viitoare se va lua o decizie, în acest sens, spune președintele asociației timișene din domeniul serviciilor de restaurant, cafenele si hoteluri, Corina Macri.
Pe lângă HoReTim, și Asociația Academia Memoriei de la Timișoara a câștigat, recent, la Înalta Curte de Casație și Justiție, procesul cu Ministerul de Interne pentru aceleași trei zile de carantină impuse de la București.
Advertising
Sursa: Realitatea de Timis
Citește și:
- 16:17 - Decontare 50% la energie: Termenul limită este 31 mai 2026. Cine sunt românii care primesc banii
- 14:08 - Coiful de la Coțofenești și cele două brățări, readuse în țară
- 10:29 - Cât costă motorina și benzina duminică, 19 aprilie
- 09:58 - Cum va fi vremea azi în România: soare în mare parte din țară, dar apar și ploi slabe
Advertising
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News
Advertising
Advertising













