Intersecție blocată în Timișoara după un accident în care au fost implicate trei mașini. Semafoare distruse, stâlp de curent avariat

Intersecție blocată în Timișoara după un accident în care au fost implicate trei mașini. Semafoare distruse, stâlp de curent avariat
Trei mașini au fost implicate într-un accident de pe strada Sever Bocu din Timișoara
Trei mașini au fost implicate într-un accident de pe strada Sever Bocu din Timișoara. O șoferiță de 33 de ani nu a acordat prioritate altei mașini, conduse de o femeie de 27 de ani și a lovit-o în plin. A proiectat-o într-un alt autoturism, care aștepta la semafor, condus de un bărbat de 60 de ani.
În urma impactului semafoarele au fost avariate iar un stâlp de electricitate a sufeit avarii.
La fața locului au ajuns un echipaj SMURD, două autospeciale ale pompierilor cu modul de descarcerare, o ambulanță și poliția.
Cei trei șoferi, răniți ușor, au fost transportați la spital. O autospecială a pompierilor a rămas în intersecția unde a avut loc accidentul pentru a măsuri de siguranță necesare până la sosirea echipelor de la ENEL.
În cauză a fost deschis dosar de vătămare corporală din culpă.
sursă foto: Facebook
Citește și:
- 08:20 - 40 de minute de coșmar: Copii blocați la 5 metri înălțime, cu capul în jos, într-un carusel din Caransebeș
- 08:17 - Război în Ucraina: tensiuni fără precedent la Kremlin și scenarii privind „Operațiunea Amurg”
- 08:08 - Război în Orientul Mijlociu. Iranul acuză SUA de atac asupra unei nave în Golful Oman și amenință cu repersalii
- 08:03 - Cursa pentru gaze: țările din Africa fac investiții masive pentru a alimenta Europa
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News













