Percheziții în Timiș. Polițiștii caută alcool și țigări de contrabandă

Percheziții în Timiș. Polițiștii caută alcool, țigări și erbicide
Doi bărbați din Timiș au fost duși la audieri, în urma unor percheziţii care au avut loc în şase localităţi din judeţ.
Doi bărbați din Timiș au fost duși la audieri, în urma unor percheziţii care au avut loc în şase localităţi din judeţ. Au fost vizate persoane bănuite de contrabandă calificată, trafic de produse sau substanţe toxice şi nerespectarea regimului armelor şi muniţiilor.
Poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale al Poliţiei Oraşului Făget şi ai secţiei rurale Făget au descoperit peste 37.500 de ţigarete netimbrate, 467 de flacoane de erbicide, 10 litri de alcool, peste 12.000 de euro, 13.000 de lei şi două arme cu aer comprimat,. Toate au fost ridicate în vederea confiscării, anunță Poliția Timiș.
Perchezițiile s-au desfășurat pe raza municipiului Lugoj şi a comunelor Bethausen, Traian Vuia, Mănăştiur şi Coşteiu. Cercetările au loc în cadrul unui dosar penal, aflat în instrumentarea Poliţiei Oraşului Făget, în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de contrabandă.
Citește și:
- 16:17 - Decontare 50% la energie: Termenul limită este 31 mai 2026. Cine sunt românii care primesc banii
- 14:08 - Coiful de la Coțofenești și cele două brățări, readuse în țară
- 10:29 - Cât costă motorina și benzina duminică, 19 aprilie
- 09:58 - Cum va fi vremea azi în România: soare în mare parte din țară, dar apar și ploi slabe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News













