CSAT SE REUNEȘTE ÎN ȘEDINȚĂ: PROIECTE CRUCIALE PENTRU SECURITATEA NAȚIONALĂ, PE ORDINEA DE ZI

CSAT SE REUNEȘTE ÎN ȘEDINȚĂ: PROIECTE CRUCIALE PENTRU SECURITATEA NAȚIONALĂ, PE ORDINEA DE ZI
Ședința va începe la ora 14:00
Consiliul Suprem de Apărare a Țării se reunește, astăzi, la Palatul Cotroceni, pe ordinea de zi figurând, printre altele, participarea României la Planul de Răspuns European - Readiness 2030 și proiectul de lege a apărării naționale. Ședința va începe la ora 14:00.
Potrivit Administrației Prezidențiale, pe ordinea de zi a ședinței CSAT sunt incluse subiecte referitoare la:
- Participarea României la Planul de Răspuns European - Readiness 2030;
- Proiectul de lege a apărării naționale a României;
- Planul național privind mobilitatea militară;
- Proiectul de lege privind unele măsuri necesare pentru implementarea proiectelor de securitate națională în domeniul hidroenergiei;
- Viziunea strategică națională în domeniul spațial.
"În cadrul ședinței Consiliului, vor fi analizate și alte tematici de actualitate din domeniul securității naționale", a precizat sursa citată.
Ultima ședință a CSAT a avut loc pe 28 martie. Aceasta a fost prima ședință condusă de președintele interimar Ilie Bolojan.
Citește și:
- 21:50 - PSD decide viitorul guvernării. Sorin Grindeanu anunță referendum intern și trei scenarii critice pentru Coaliție
- 21:46 - Anca Alexandrescu: „Sistemul se metamorfozează, dar nu mă sperie! Cine trimite BMW-urile să mă filmeze la coafor?”
- 21:43 - Grindeanu, replică tăioasă pentru premier: „Unde sunt plângerile la DNA? Dacă ai găsit șobolani în buget, spune-le numele!”
- 14:11 - Surse: Bolojan numește tehnocrați în locul miniștrilor
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News














