Advertising
Doliu în teatrul românesc. Actrița Dana Tapalagă, care s-a stins din viață la doar 57 de ani, va fi condusă marți pe ultimul drum

Actrița Dana Tapalagă
Scris de Realitatea de Timis Publicat: 20 iul. 2026, 19:45
Actrița Dana Tapalagă, decedată duminică, va fi înmormântată, marți, la cimitirul Sfânta Vineri din București, a anunțat David A. Marin, unul dintre fii artistei.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:47Ion Cristoiu, după doborârea dronei de către Armata Română: Trebuie tratată ca un incident de rutină, nu ca „victoria de la Plevna”
- 17:40NATO rupe tăcerea după doborârea dronei. Prima reacție a Alianței, în exclusivitate pentru jurnalista Realitatea PLUS, Ana Maria Păcuraru
- 17:37Șeful Armatei avertizează că dronele vor mai intra în spațiul aerian al României. „Se vor mai întâmpla astfel de evenimente”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Timis și pe Google News


























